top of page

VUCUT ESTETİK CERRAHİSİ

Avangart estetiğe sahip kusursuz bir vücut

Estetik vücut cerrahisi, kilo kaybı ve / veya yaşa bağlı değişiklikler nedeniyle cildin elastikiyetini kaybetmiş vücut bölgelerine yeni bir uyum ve daha iyi bir görünüm kazandırabilir. Örneğin vücut profilindeki bazı kusurlar, karın bölgesinde veya belde veya kalçalarda veya kollarda aşırı miktarda yağ dokusu (yağ) birikmesi ile temsil edilebilir. Kolların veya uylukların deri ve dokularında bir gevşeklik de olabilir (ve bu durumda kolların veya uylukların kaldırılması kullanılır). Sağlıklı ve güzel bir vücut, esenlik ve sağlıkla eş anlamlıdır. Bu nedenle, her gün doğru bir yaşam tarzı ve yeni teknolojilerden gelen önemli yardımlarla vücuda bakmamız gerekiyor. Estetik alandaki yenilik, avangart ve bilimsel araştırma, zamanla kalıcı ve asla şaşırmayan sonuçlarla kişinin vücuduna yeni bir şekil verebilme aracı haline gelir.

Aşağıda, her birine tıklayarak ilgili derinlemesine analizi görebileceğiniz başlıca yüz cerrahisi prosedürlerinin bir listesini sunuyoruz.

addominoplastica_tummy_tuck_lifting_addo

ADDOMINOPLASTICA

Lifting Addominale

Abdominoplasti veya Karın Germe - Karında bulunan cilt dokusunu ve fazla yağı ortadan kaldırmayı amaçlayan karın estetik ameliyatı, çoğu durumda zayıflamış veya ayrılmış kasları geri yükleyerek daha pürüzsüz ve daha sıkı bir karın profili oluşturur.

Düz, iyi tonlanmış bir karın, çoğumuzun egzersiz ve kilo kontrolü yoluyla mücadele ettiği bir şeydir. Bazen bu yöntemler hedeflerimize ulaşamaz.

Aksi takdirde normal vücut ağırlığına ve oranlarına sahip kişilerde ayrıca şişkin veya halsiz ve sarkık bir karın gelişebilir. Bunun en yaygın nedenleri şunlardır:

- Yaşlanma

- Irsi

- Hamilelik

- Önceki ameliyat

- Önemli ağırlık dalgalanmaları

 

Karın germe, kilo vermenin veya uygun bir eğitim programının yerini tutmaz.

Abdominoplasti sonuçları teknik olarak kalıcı olsa da, başarılı sonuç önemli ağırlık dalgalanmaları ile büyük ölçüde azaltılabilir. Bu nedenle, önemli ölçüde kilo vermeyi planlayan kişilere veya ileride hamile kalmayı düşünen kadınlara abdominoplasti ameliyatını ertelemeleri tavsiye edilir.

Bir karın germe, çatlakları düzeltemez, ancak çıkarılacak fazla cilt bölgelerinde ise çıkarılabilir veya bir şekilde iyileştirilebilir.

lifting-braccia-turchia-istanbul.jpg

KOL GERME

Brakioplasti

Kol germe ameliyatı, üst ekstremite kusurlarını düzelten cerrahi bir işlemdir. Kol germe ameliyatı, özellikle bir diyet veya obezite ameliyatı sonrasında çok kilo vermiş ve kol bölgesinde fazla yağlı veya yağsız deri fazlalığı olan kişiler için uygundur. Yalnızca yağ birikintilerini gidermenin alternatif bir tekniği lokalize liposuctiondır. Kolların estetik ameliyatı, yaşlanma süreçleri veya morbid obezite sonuçları sonucunda üst ekstremitelerde bulunan deri ve fazla yağın çıkarılması ve yeniden şekillenmesini içerir. Kol germe ameliyatı ile kolların şeklini ve boyutunu değiştirmek de mümkündür.

labioplastica_riduzione_piccole_labbra_i

LABYOPLASTİ

Labial Redüksiyon

Labioplasti, labia minoranın uzunluğunu azaltan bir işlemdir. En sık uygulanan vajinal gençleştirme prosedürüdür ve kadınların dudak bükülmesinden ve çekilmesinden kaynaklanan semptomları giderebilir.

Sarkık dokuya sahip, çok belirgin veya hipertrofik olan labia minora durumunda fazla dokunun cerrahi olarak azaltılmasına müdahale etmek mümkündür. Sonuç, labia majora ile karşılaştırıldığında dengeli boyutlara sahip iyi tanımlanmış labia minora elde etmektir.

Kadınlar, bisiklete binerken veya cinsel ilişki sırasında dudakların bükülmesi ve sürüklenmesinden kaynaklanan ağrı, kaşıntı, tahriş ve kişisel farkındalık dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle bu ameliyatı tercih ederler.

İşlemin amacı, labia minorayı küçültmek ve böylece labia majoranın altına sıkışmamaktır. Biri diğerinden daha uzun olduğunda asimetriyi azaltmak veya daha yaygın olarak her iki dudağın uzunluğunu azaltmak için bir labioplasti yapılabilir, böylece dudaklar artık bükülmez, çekilmez veya bir mayodan düşmez. 

lifting_cosce_gambe_turchia

BACAK GERME

Estetik Bacak Ameliyatı

Uyluk germe (Cruroplastica), sarkık cildi gidermek, uyluklara (iç uyluklar) tonu geri kazandırmak ve genel olarak tüm bacaklara daha genç ve ince bir görünüm kazandırmayı amaçlayan estetik bacak ameliyatıdır.

Kadınların şekil ve inceliğinin yanı sıra bacaklarının güzelliği için de göz önünde bulundurdukları bir husus şüphesiz dokuların, özellikle de iç uyluğun tonudur. Bu bölgenin cilt gevşemesi, artık çok genç olmayan zayıf kadınlarda bu kusur daha sık görülse ve belirgin olsa da hızlı kilo verdikten sonra genç yaşta da ortaya çıkabilir. Deri fazlalığı olmadan bacak profilinin nasıl görünebileceğine dair bir fikir edinmek için, kasıktaki deriye gerilim uygulayarak kaldırın.

liposuzione_lipoaspirazione_liposcultura

KARIN GERME

Liposakşın

Liposuction (veya lipoaspirasyon veya liposculpture) - Silueti yeniden şekillendirmek için fazla yağı alarak yağ birikimlerini ortadan kaldırmayı amaçlayan vücut estetik ameliyatı.

Liposuction, karın, kalçalar, kalçalar, uyluklar, dizler, üst kollar, çene, yanaklar ve boyun gibi belirli bölgelerdeki istenmeyen yağları alarak vücudu şekillendirmeye yardımcı olabilecek kadın ve erkekler için kozmetik bir cerrahi işlemdir. Erkekler tipik olarak karın, göğüs (göğüsler) ve kalçalarda ("aşk kolları") liposuction isterler.

Liposuction tek başına veya göğüs büyütme, göğüs dikleştirme, göğüs küçültme veya karın germe gibi diğer plastik cerrahi prosedürlerle birlikte yapılabilir.

Liposuction, yeterli diyet ve egzersizin yerini tutmaz. Ayrıca selülit veya gevşek ciltler için etkili bir tedavi değildir.

bottom of page