top of page

YÜZÜN ESTETİK CERRAHİSİ

Her ayrıntıda mükemmel bir yüz: mükemmelliği hedefleyen ameliyat

Yüz, vücudumuzun diğer tüm insanlar tarafından en çok görünen kısmıdır ve bu nedenle, bu kurumsal bölgeyle ilgili bir kusur veya kusur pek hoş görülmez. Kırışıklıklar, yüz derisinin gevşemesi, burunda bir kusur veya kulakların sarkması, başkalarının görmesine ve yargısına en çok maruz kalan kusurlardır ve aslında yüzdeki kozmetik cerrahinin kullanımını en çok etkileyen kusurlardır. Bu nedenle, estetik cerrahinin hepimizi benzersiz ve tekrarlanamaz kılan temel özellikleri sürdürmesi, uyumlu hale getirmesi, geliştirmesi ve çarpıtmaması esastır. Uyumlu bir burun, ışıltılı bir görünüm, dolgun dudaklar ve ferah bir yüz, hastanın görünümünü hoş hale getiren yüz özelliklerinden bazılarıdır.

Aşağıda, her birine tıklayarak ilgili derinlemesine analizi görebileceğiniz başlıca yüz cerrahisi prosedürlerinin bir listesini sunuyoruz.

blefaroplastica

BLEFAROPLASTİ

Göz kapaklarının estetik ameliyatı

Blefaroplasti, göz altı torbaları ve göz kapaklarının sarkmasını gidermeyi amaçlayan kozmetik göz ameliyatıdır. Göz kapağı estetik ameliyatı olarak da adlandırılır. Üst göz kapakları, alt göz kapakları veya her ikisine birden ameliyat yapılabilir. Görünüşünüzü iyileştirmek istiyorsanız veya göz kapaklarınızda işlevsel sorunlar yaşıyorsanız, göz kapağı ameliyatı aşağıdakileri tedavi ederek göz çevrenizdeki alanı gençleştirebilir:

  • Üst göz kapağının doğal çevresini kırışan veya bozan, bazen görmeyi bozan gevşek veya sarkmış cilt

  • Göz kapakları şişmiş gibi görünen yağ birikintileri

  • Göz torbaları

  • İrisin altındaki beyazı ortaya çıkaran alt göz kapaklarının sarkması

  • Alt göz kapağında aşırı cilt ve ince kırışıklıklar

Plastik cerrah yüz anatominizi dikkatlice değerlendirecek ve hangi prosedürlerin endişelerinizi giderebileceğinin bilgisini paylaşacaktır.

bichetomia_turchia_istanbul.jpg

BİŞEKTOMİ

Estetik Yanak Ameliyatı

Bişektomi - “Bichat kabarcıklarını”, yani yanaklarda aşırı yağ dokusu birikimini ortadan kaldırmayı amaçlayan yüz estetik ameliyatı. Amaç, elmacık kemiklerini geliştirmek ve yüzün hatlarını yeniden tanımlamaktır. Bichat kabarcıklarının veya Bichectomy ekstraksiyonu, kozmetik cerrahideki en son trendlerden biridir. Moda, erkeklerin yüzün çok istenen V-Line'ını elde etmek için bu ameliyata girdiği Japonya gibi Doğu ülkelerinden geliyor. Avrupa'da patlamaya neden olan faktörlerden biri, giderek daha fazla uluslararası yıldızın bu prosedürden geçmesi ve özçekimlerin yayılmasının dikkati yüz hatlarına kaydırmasıdır.

rinoplastica_turchia_istanbul

RİNOPLASTİ

Burun Estetik Ameliyatı

Burun estetiği, çarpık, kıvrımlı, tümsekli akuil burun gibi kusurları düzelten ya da sözde patates burnu gibi kusurları düzelterek yüzün estetik görünümünü bir bütün olarak iyileştiren estetik ameliyattır. Daha doğrusu estetik burun ameliyatı, burnun boyutunu (çok küçük, çok büyük veya çok geniş) artırmanıza veya azaltmanıza, sırtın şeklini değiştirmenize (çökük veya kamburluk veya kamburluk varlığında) ve ucun (çok geniş, çok dar veya çok uzun), burun deliklerinin genişliğini değiştirin ve alın ile burun arasındaki veya burun ile üst dudak arasındaki açıyı değiştirin. Bu ameliyat en sık Kafkas, Asya ve Afrika tipleri olsa bile tüm burun şekillerinde yapılabilir.

lifting_collo_turchia_istanbul.jpg

LIFTING COLLO

Lifting Cervicale

Gerdan germe, hastanın belirgin kıvrımları olan bir boynu sarkması ve / veya fazla deri nedeniyle belirgin bir gıdı olması durumunda seçilir. Ayrıca bu durumda sadece fazla deriyi ortadan kaldırarak müdahale etmiyoruz, aynı zamanda bölgenin kas yapılarının yeniden konumlandırılması üzerine de çalışıyoruz. Boyun germe, yüzle ilişkilendirilmesi gerekmediği için tek başına yapılabilir.

İlerleyen yaşla birlikte cilt gevşemesi kaçınılmaz bir süreçtir. Hatta 40 yaşından itibaren yaşlanmanın etkileri boyunda kendini göstermeye başlar ve bazı durumlarda cilt sıkılığının olmaması hasta için karmaşık olabilir. Boyun germe işleminin sonuçları genellikle çok uzun ömürlü ve tatmin edicidir, boynun daha genç ve pürüzsüz bir görünüme kavuşması, “sarkık cilt” i tamamen ortadan kaldırır.

otoplastica_turchia_istanbul.jpg

OTOPLASTİ

Estetik Kulak Ameliyatı

Otoplasti, yüze bir bütün olarak uyumu sağlamak amacıyla kulakların şeklini, boyutunu ve yapışmasını düzeltmeyi amaçlayan estetik kulak ameliyatıdır. Ana kusur, "çıkıntılı kulaklar" dır. Çıkıntılı kulaklar - aynı zamanda kepçe kulaklar veya trampet kulakları olarak da adlandırılır - kulak kepçesinin aşırı belirginliği ve kulağın fizyolojik kıvrımlarının yokluğu veya azalması nedeniyle kulak kepçesinin anatomik kusurunun sonucudur. Otoplasti bu nedenle bu kusurlara müdahale edilmesini, kulağın kafaya daha yakın konumlandırılmasıyla kulağın şeklini değiştirmesini, konka kıkırdağının belirginliğini azaltmasını ve eksik kıvrımların oluşmasını sağlar.

lifting_viso_faccia_turchia_istanbul.jpg

YÜZ GERME (FACELIFTING)

Estetik Yüz Cerrahisi

Tıbbi terimlerle Ridectomy, Ritidectomy, Ritidoplasty veya hatta Facial Lift, Face Lifting olarak da adlandırılan yüz germe, cilt gevşekliğini ve yüz ve boyunda mevcut olan yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmayı amaçlayan kozmetik bir yüz cerrahisi işlemidir. doğal ve uzun ömürlü sonuçlar ile. Yüz germe, 40-45 yaş gibi erken bir zamanda yapılabilir ancak yine de her yaşta yapılabilir. İyileştirme, cildin ve yüzün aponevrotik kas sisteminin çekilmesi ve askıya alınmasıyla sağlanır. Gerektiğinde profil çizgilerinin tanımı fazla olan yağların alınması veya lipo-yapılanma ile aşılanması ile elde edilir.

bottom of page