top of page

MEME ESTETİK CERRAHİSİ

Kendini iyi hissetmek için memenizin yeniden şekillenmesine gerek olabilir

Göğüs, kadınlığın mükemmeliyetinin sembolüdür. Kadını, doğurganlığı, duygusallığı temsil eder. Bu nedenle tüm kadınlar, doğalarının göz ardı edilemeyecek bir yönünü gösterebilmek için vücudun geri kalanıyla kesinlikle orantılı, dolgun, tonlanmış, genç göğüslere sahip olmak ister. Kozmetik meme cerrahisi, memedeki malformasyonları, kusurları ve kusurları düzelten, düzelten veya ortadan kaldıran tüm ameliyatları içerir. Örneğin az gelişmiş göğüsler veya tam tersine sarkık, sarkık veya çok büyük göğüsler veya iki memenin asimetrisi estetik meme ameliyatı ile düzeltilebilir.

Günümüzde meme implantlarının ileri özel teknikleri ve biyouyumlu ürünleri ile yeni plastik cerrahi yöntemleri sayesinde memenin estetik cerrahisi, güvenli ve sertifikalı kozmetik cerrahiyi mümkün kılarak uyumlu bir ameliyat olmak isteyenleri tam anlamıyla tatmin etmektedir. Kendinizi rahat hissetmenize izin vermeyen kusurları ortadan kaldırın.

Aşağıda, derinlemesine analizlerini görebileceğiniz her birine tıklayarak ana yüz cerrahisi prosedürlerinin bir listesini sunuyoruz.

mastoplasticaadditiva.png

MEME BÜYÜTME

Meme büyütme ameliyatı

Göğüs büyütme - Göğüs implantlarının yerleştirilmesi ile memenin hacmini ve yuvarlaklığını artırmayı amaçlayan estetik meme ameliyatı. Bu prosedür, kilo verme veya hamilelikten sonra kaybedilen meme hacmini geri kazandırabilir, daha yuvarlak bir meme şekli elde edebilir veya meme büyüklüğünün doğal asimetrisini iyileştirebilir. Göğüs implantları, mastektomi veya yaralanma sonrası meme rekonstrüksiyonu için de kullanılabilir.

mastoplastica_riduttiva_turchia

MEME KÜÇÜLTME

Meme küçültme ameliyatı

Meme küçültme, büyük bir memenin fazla hacminin küçültülmesinden oluşan kozmetik bir meme ameliyatıdır. Vücutla daha orantılı bir meme boyutu elde etmek ve aşırı büyük göğüslerde (makromasti) oluşan rahatsızlığı gidermek için glandüler doku, yağ ve fazla deri ortadan kaldırılarak yapılır.

Makromastinin fiziksel rahatsızlıklarının yanı sıra, bazı hastalar büyük göğüsleri nedeniyle duygusal sıkıntı veya daha önemli ruh sağlığı sorunları yaşayabilir.

Meme küçültme genellikle tıbbi problemleri ele almak için yapılsa da, makromasti semptomları olmayan ancak meme boyutundan memnun olmayan hastalar yine de estetik bir prosedür olarak meme küçültme işlemine devam edebilirler.

mastopessi_lifting_del_seno

MEME DİKLEŞTİRME

Göğüs Dikleştirme ameliyatı

MASTOPEKSIS veya göğüs dikleştirme, memeyi yeniden şekillendirmenize olanak sağlayan estetik ameliyattır. Mastopeksi olarak da bilinen meme kaldırma, yeni meme konturunu yeniden şekillendirmek ve desteklemek için fazla deriyi çıkararak ve çevredeki dokuyu sıkılaştırarak göğüsleri kaldırır. Göğüsler genellikle zamanla değişir, genç şeklini ve sıkılığını kaybeder. Göğüs dikleştirme, daha genç, kaldırılmış bir göğüs profili ile vücudunuzu gençleştirebilir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı, meme büyüklüğünü önemli ölçüde değiştirmez veya memenin üst kısmını tamamlamaz. Göğüslerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız implantlarla meme dikleştirme ameliyatını düşünün. Daha küçük göğüsler istiyorsanız, meme küçültme estetik ameliyatını düşünün.

ginecomastia_riduzione_seno_uomo

JİNEKOMASTİ

Erkek Göğüs Küçültme

Erkeklere yönelik estetik meme ameliyatı, erkek göğsündeki aşırı gelişmiş meme ve / veya yağ dokusunu ortadan kaldırarak hacmini küçültmeyi amaçlamaktadır. Şiddetli jinekomasti vakalarında fazla meme dokusunun ağırlığı, memelerin sarkmasına ve areolanın (meme başını çevreleyen koyu renkli cilt) gerilmesine neden olabilir. Bu durumlarda areolanın konumu ve boyutu cerrahi olarak iyileştirilebilir ve fazla deri küçültülebilir.

bottom of page